KFUM Göteborg

BODY MIND SPIRIT

Kontakta oss

KFUM Göteborg
Linnégatan 21
413 04 Göteborg
Tel: 031-3134101
info@kfumgoteborg.se
Organisationsnr: 857202-2351
v

Vad gör vi?

Kansliets uppgift är att jobba med frågor som är viktiga för hela föreningen, som ekonomi och administration och verksamhetsutveckling. På kansliet finns möjlighet för medlemmar att låna mötesrum, datorer och skrivare. Eller bara komma in och prata.

fonder & stipendier

Genom donationer från Ragnhild Sörman och Elias Hult har vi möjlighet att dela ut stipendier till enskilda medlemmar och verksamheter i föreningen. Exempel på ansökningar som har beviljats de senaste åren är resa och deltagande på YWCA världsmöte i Bangkok, elitseriespel för damlaget i Volleyboll, resa till RM-final för pojklag i basket, deltagande i ledarutbildningar i Stockholm och Malmö.

Har du en idé?

Har du en idé på hur vår verksamhet kan bli bättre? Eller har du ett projekt riktat till ungdomar som du tror skulle passa vår förening, kontakta oss så ser vi vad vi kan göra tillsammans!

Tony Haddou

Verksamhetschef

tony.haddou@kfumgoteborg.se

Hanna Jansson

Kanslikoordinator

hanna.jansson@kfumgoteborg.se

Katarina Norrby

Controller

katarina.norrby@kfumgoteborg.se

Johanna Kraupp

Platschef Repris Second Hand

johanna.kraupp@kfumgoteborg.se

Agnes Rudbo

Platschef Café Repris

agnes.rudbo@kfumgoteborg.se

Carolina Lopez

Verksamhetsutvecklare öppen fritidsverksamheter och socialt arbete

carolina.lopez@kfumgoteborg.se

Marianne Hellberg

Verksamhetsutvecklare Idrott - Tjänstledig

marianne.hellberg@kfumgoteborg.se

Donna Maria Maalouf

Verksamhetsutvecklare öppen fritidsverksamheter och socialt arbete

donnamaria.maalouf@kfumgoteborg.se

Magdalena Korek

Verksamhetsutvecklare öppen fritidsverksamheter och socialt arbete

magdalena.korek@kfumgoteborg.se

Lola Ahmed

Verksamhetsutvecklare öppen fritidsverksamheter och socialt arbete - Tjänstledig

lola.ahmed@kfumgoteborg.se